DONAȚII

„Fiecare să dea după cum a hotărât în inima lui: nu cu părere de răusau de silă, căci „pe cine dă cu bucurie, îl iubeşte Dumnezeu”.”

― 2 Corinteni 9:7 ―

Despre donații

Activitatea Bisericii Emanuel Sibiu este susținută și de donații. Dacă dorești să te alături misiunii și viziunii noastre, există mai multe căi prin care poți alege să vii în sprijinul bisericii.

Îți mulțumim! Binecuvântarea Domnului să fie peste tine!

Transfer bancar

BISERICA PENTICOSTALĂ EMANUEL SIBIU

Banca Transilvania

RON RO60BTRLRONCRT0245912201
EUR RO10BTRLEURCRT0245912201
USD RO14BTRLUSDCRT0245912201
cod SWIFT BTRLRO22

Banca Comercială Română

RON RO26RNCB0227036068650001
cod SWIFT RNCBROBU

Donație prin Paypal

PayPal reprezintă un sistem online de realizare a unei donații ‒ simplu, rapid și sigur.

Donație 2% sau 3,5% din impozitul datorat

Este posibil să sprijini Biserica Emanuel Sibiu, fără a da bani din buzunar! Dacă ești angajat sau dacă obții venituri din activități independente sau din alte surse, poți direcționa 2% sau 3,5% din impozitul pe venit către Biserica Emanuel. Această sumă este virată automat către bugetul de stat, însă prin completarea declarației de mai jos, aceste rocente vor ajunge în sprijinul activității bisericii.

Descarcă formularul de mai jos, iar după completare, îl poți trimite prin poștă sau îl poți depune personal la Administrația Financiară de care aparții, până la data de 15 martie 2019.

Formularul 230 (angajat)