LIVE

DETALII EVENIMENT

Întâlniri cu caracter creștin în Sibiu și împrejurimi

august

17.30 ― 21.00

@parcul Cireșica

„Voi sunteţi lumina lumii. O cetate aşezată pe un munte nu poate să rămână ascunsă.”

În ultimii ani, sub genericul „Lumina în lume și biserica în stradă”, Biserica Emanuel a organizat întâlniri în aer liber în cartierele Sibiului, în cadrul cărora a adus mesajul Evangheliei lui Hristos la sibieni acasă, prin cântări creștine și propovăduirea Cuvântului lui Dumnezeu.

În vara aceasta campania de evanghelizare cu cortul se extinde și în satele din jurul Sibiului, după următorul program:

8 – 9 iulie: Săliște

14 – 16 iulie: Vurpăr

21 - 23 iulieRășinari (zona Curmătura)

28 – 30 iulie: Șura Mare

4 – 5 august: Sibiu, cartierul Cireșica

Toți locuitorii Sibiului și ai celorlalte localități sunt așteptați la cort pentru a beneficia de servicii medicale, pentru a primi în mod gratuit exemplare ale Sfintei Scripturi si pentru a asculta mesajele și cântările creștine.

@parcul Cireșica
iulie

Talantul în Negoț - faza națională

09.00 ― 17.00
Biserica Speranța - Timișoara

august

Tabăra de vară a tinerilor Bisericii Emanuel

14 ― 20 august
Someșu Rece

octombrie

Marea Sărbătoare a Mulțumirii

09.00 ― 12.00
18.00 ― 20.00
Biserica Emanuel Sibiu

Un concept      Programming

Copyright © 2017 Biserica Emanuel Sibiu. Toate drepturile rezervate.